5 Aralık 2009 Cumartesi

Kaç Gün Geçti Aradan Dimiii


Bu aralar çok tembelleştim hiçbişey yazasım yapasım yok. Hep blogları okuyarak geçiriyorum günleri genelde. Neyse kendimi az buçuk zorlayarak yazayım bişeyler dedim artık yoksa ayıp olcak yani.
Aslında bir milyon tane şey birikti hangi birini anlatsam bilemiyorum. Tarkan iyice bana düşkün oldu beni az görmesi de belki etkiliyor bu durumu ama kucağımdan hiç inmek istemiyor.Bana bi sarılıyor görmeniz lazım yanaklarımdan öpüyor saçlarımdan çekiyor sırtıma binip oyunlar oynuyor bazen babasıyla resmen güreş yapıyor aman Allah'ım bir keyifli oluyor o zamanlarda sormayın gitsin. Bazende resmen oyuna dalıyor arabalarını sürüyor diğer oyuncaklarıyla oynuyor ama yüzüne bi bak tamam bitti anında herşeyi bırakıp sana yöneliyor bazende nerde ıvır zıvır şey varsa onlara takıyorda takıyor. Havlu peçeteler televizyon kumandası yada çiçekler süsler.Artık bir çok şeyi kaldırıyoruz ortalıktan. Bazende saklıyoruz bu seferde nereye sakladığımızı unutup tırım tırım arıyoruz. Küçük beyimizin anlıycağınız girip çıkmadığı delik açıp içindekileri dışarı çıkarmadığı çekmece kalmıyor.Günler şu aralar hep böyle geçiyor.
Artık birçok komutumuzu algılıyor. Örneğin herhangi bişeyi gösterek getirmesini istediğimizde hemen yönelip onu alıp getirip veriyor. Sonrada kendini alkışlıyor tabi keyfi gıcır oluyor. Yada elinde bişeyler yiyorsa bize uzatıp bizimde yememizi istiyor. Şarkı eğlence hastası müzik çalsın o oynasın ooooh gel keyfim gel. Topunu alıyor ve at bakalım diyince bize atıyor bizde ona.Şu aralar favorisi biz otururken sırtımıza tutunup arkamızda ceee oyunu oynamak. bi oyana eğiliyor bi bu yana aman ne kahkaha ne kahkaha. Tabi bu anlattıklarım hep keyifli yanları Tarkan'ın. Bu arada mızmızlığını huysuzluğunuda yapıyor. Resmen koca adam gibi inatlaşıyor senle. Kafasına bişey takmaya görsün(ki genelde çok cins şeyler oluyor ufak poşet parçaları peçete çatal gibi) imkanı yok onu vazgeçiremiyorsun o huyundan.
Bu arada artık birkaç saniyelik ayakta desteksiz durmaya başladı bile ara ara tabi, hatta dün birkaç adım dahi atmış gündüz acayip zevkli tabi bunları duymak.Çünkü küçücük bir bebekken neler yapabileceğini hep düşünüyorsunuz. Acaba şunuda yapabilecekmi bunuda yapabilecekmi gibi ama zamanı gelipte bunları yaptığını gördükçe işte o zevk bambaşka bişey oluyor.
Bu arada yazmayalı tabi bir koca bayram daha geçip gitti hatta geçeli nerdeyse bir hafta oldu. Tabi tembel ben daha yeni yeni gelişmelerini yazıyoruz. Aslında çok bi gelişmede olduğunu söyleyemem. Bayram ziyaretleri (tabi grip ve hastalık korkusu eşliğinde ki istisnasız her gittiğimiz yerde bir mevsimsel gripli kişi vardı ve mümkün olduğunca uzak durduk herkesten) biraz gezme tozma, kurban kesme ve dağıtma derken bide baktık zaten bayramın son günü. Zaman bazen gerçekten çok hızlı akıp geçiyor bir göz açıp kapamak kadar nerdeyse.
Pek bi foto çekemedim ama birkaç bişey var bayramla ilgili de onlarıda ekleyerek bir dahaki yazıya kadar gene bişeyler biriktirmeye devam edeyim en iyisi.

Haaaa unutmadan 1. yaşımıza çok az kaldı babamız harıl harıl 1. yaş kutlamaları için organizasyon yapıyor. Eğer kısmet olursa dışarıda güzel bi mekanda bişeyler yapacağız bakalım. Bakalım hazırlıklar son sürat devam ediyor. Eşim ve arkadaşı organize ediyorlar herşeyi bi yer tuttuk bi fasıl grubuyla anlaştık yyaaa aslında söylemiyim dimi süpriz bozulmasın bakalım inşallah o gün herşey yolunda giderde bende bol fotolu harika bi yazı yazarım. Neyse şimdilik bu kadar arkası bir daha yazılarda.

Saçlarını bayramda biraz uzamıştı diye az kestirdik ama bana sorarsanız hiç iyi etmedik azcık uzun hali daha yakışıyordu bakalım uzamasını bekliyoruz şimdide.

Babannesi ve dedesini ziyarete gittiğimizde dedesi et keserken sırtından inmemek için kıyametleri kopardı adamcağızda o halde etleri doğradı napsın.


Eşimin teyzesinin torunu konservatuvarda okuyor zaten maaile eşimde dahil müzik aletlerine çok meraklılar ve amatörde olsa çalıyorlar küçük beyimizde galiba pek bi meraklı olacak


2 yorum:

ELİF dedi ki...

ay kuzucum nerdesin yaaa.1.yaş doğumgünü insanı çok heyecanlandırıyor,hazırlıklı ol bu mutluluğa:))

Seda Demirel Genç dedi ki...

saçlarını kestirmişsiniz oğluşun yakışmış saçlar sibelcim ,kırmızıda yakışmış tarkan'a çok yakışıklı gözüküyor..1.yaşınada az kalmış..Allah nice yaşlarını,mutluluğunu,düğününü,askerliğini sağlıklı günlerini göstersin inşallahh....
sibel'cim tarkan güzel yemek yiyodur dimi?