29 Mayıs 2012 Salı

Hep Böyle Kal...

Onun bu sevecenliğini sevdiklerine sımsıkı sarılmasını çok seviyorum. O daha bir çocuk aslında hatta daha bebeklikten tamda çıkabilmiş değil ama sevilmenin sevmenin değerini  bizlerden daha iyi bildiği bir gerçek.

 Aslında tek isteği onun omzuna atılan bir dost eli, Yanında oturabildiği bir arkadaş, elini uzattığında orda olduğunu bildiği bir gülen yüz

 Onun için dua edebilecek bir yaren,bir  nefes


 Gönlünce oynayabilmek onlar için hünerlerini sergilemek alkışlanmak, alkışlamak

 O büyük yüreğiyle sevebilmek tüm gönlünce. 

Allah'tan en büyük dileğim yavrum hep böyle sevecen kal, gül gene aynı içtenliğinle, dost edin bolca onlara sımsıkı sarıl, sev sevil, değer ve kıymet bil ve en önemlisi de değer ve kıymet bilinen ol.

14 Mayıs 2012 Pazartesi

Anne...

En güzel sevdaların güzel kadınlarına,

 O tel tel savrulan ışıklı saçlarınla,

Gözlerindeki en güzel bakışlarınla,

Yürekteki herbir zerreyi şaheser yapan varlıklara şükranlarımla

Sibel...

8 Mayıs 2012 Salı

Nil'im Mimlemiş Beni Neler Yazdım Bakalım

Şu Nil yok mu şu Nil ömürlük kadın vesselam. İnsan yaşlanmaz onunla. Vallaha mim işlerininden çok da anlamıyorum oda bir gerçek ama. Neyseki çok uzun değil beni mimlediği konu. İnanın mim hatrına değil ama Nil hatrına cevaplanır bu sorular. Bakalım ben neler yumurtlayacağım. Ihıhııhı başlıyorum efem:)

Ödülün kuralları:

1 - 11 kişiye bu ödülü yollamam gerekiyor.

De o mimlenmeyen 11 kişiyi bulana aşkolsun ben baya bildiğin başlangıç çizgisindeyim elalem almış başını gitmiş artık yazdıklarım arasında mimlenen varsada elden bu gelir:


Sevgili Sedacım; Esracım; Sevgicim; Seyhancım, Ayçacım, Nurcancım, Burcucum, KokoşKelebeğim, Eminecim, Alevcim, Bahriyecim mimledim sizi cevaplamazsanız hiç kızmam küsmem darılmam:) (şimdi böyle dedim diye kimse cevaplamıyormuş görüyormuşum günümü)


2 - Ödül sahiplerine ödüllerini haber vermem gerekiyor.


Görev tamamdır Copy/Paste'nin canı sağolsun yoksa haber ver ver bitmezdi bu post:)


3 - Kendimle ilgili yedi gerçeği açıklıyorum

Tatatataaaam 

115 bilinmeyenli denklemin ilk 7sini açıklıyorum kötülerden başlıyayım iyiler sona kalsın.
  
  • Hırslıyım hele işimde Allah yani napıyım, ama öyle başkasının üzerine basan cinsten değil :)
  • Gözüm bazen karadır o an geldimmi beni tutabilene aşkola birkeresinde 10 yaşlarında felanım galiba annem gündüz  rahmetli annaneme ziyarete gitmişti akşam ananem biraz rahatsızlanınca onun yanında kalacağını söyledi telefonda bende gözyaşları nasıl ama anne anne diye ağlıyorum koca kız babam zavallım bakkala gitti beni sustursun diye birşeyler almaya ben o akılla evden çık yollarıda biliyorum ya koş koş yarım saatten fazla hem koşup hem ağladığımı hatırlıyorum 1,5 saatlik yolu yarım saatte o yaşta gittim kapıyı çaldım annem şok geçiriyordu resmen beni karşısında görünce neyseki babama haber verdikte oda çok korkmuş düşünsenize eve geliyor kız yok ortada. Ama tabiki bu gözü karalık bana hem annemden hem babamdan baya sıkı bir azara sebep olmuştu orasıda ayrı.
  • Sinirlendimmi kapı çarparım kimi tabak çanak kırar kimi terlik fırlatır bende kapı çarparım ah zavallı kapılarım 
  •  İşimde çok detaycıyım çok ıncık cıncık didik didik ederim pire için deveyi yakarım o kadar, sıkıysa etme de gör muhasebecisin gözünden bişey kaçarsa ayıklarsın pirincin taşını
  • Birini ilk gördüğümde o an sevdiysem severim kötüde olsa severim ama sevmediysem dünyanın en iyisi olsun sevemiyorum buda garip bir huy vallahi. Eşimide il gördüğümde çok sevdim hala seviyorum yoksa erkek milleti bazen hakkaten çekilmez oluyor. (Eminim arasıra onlarda bu cümleyi bize kullanıyordur:)
  • Çok yufka yürekliyim hemen herşeye ağlayabilirim hele bu durum son 3,5 yıldır tavan yaptı(annelik denen güzel şey varya) insanların asla duygularıyla oynamam kibirlilik yapmam nazik olmaya çabalarım kimseyle dalga geçmem geçeni de sevmem.
  • Tamam itiraf ediyorum bana yapılan şakaları acayip yerim özellikle Nisan 1 şakalarını. Bide doğum günüm ya bari beni azıcık mutlu etmek istiyorlarsa yapmasınlar şu sakaları çabuk inanıyorum yaa.  

4 - Canım Nil'cim senide mimlemek isterdim ama dön dolaş olmasın diye senin beni mimlemenle yetiniyorum.:):):) Şaka bir yana beni unutmadığın için teşekkürler.

 5 - Ve bu da ödülümün resmi.


Sanki bir senmi kopyalayıp yapıştırıyorsun bende senden kopyalayıp yapıştırdım:):):) Ha tamam itiraf ediyorum birazda galiba kopyacıyım ne dersin.7 Mayıs 2012 Pazartesi

Hayat Denen Şu Yolda...

Herşey işte şu rengarenk gülümseme için aslında. Onun gülüşü yokmu onu canıma sokasım geliyor. Hele de şımararak ellerini beline koymuyor mu

Aslında daha hala iyi sayılmaz yüzü küçüldü ve solgun hala gözlerinin altında oluşan hafif çökmüşlük resimlerde bile belli oluyor. Ama genede şükür bu günlere az yesede ara ara acıdan kaynaklı ağlamalar olsa da bir dahaki haftalara bu sıkıntıları atlatıp enerjik halimize geri döneceğimizi düşünerek avunuyorum.

Bu son hafta şu ahir ömrümde birçok şeyi daha öğretti bana. Hayat ince bir pamuk ipliğine bağlı  ve evlatlarımız o kadar değerli ki bazen bizim sabır taşımızı çatlatsalar, çileden çıkartsalar bile onlar mutsuzken bile yaşamanın haram olduğu birşey hayat. Kısacası işte hayat tüm şu fotoları güzel kılan  tatlı yakışıklı  oğlumda saklı.


4 Mayıs 2012 Cuma

Doktor Kontrolü

Bugün Tarkan'ın ameliyat sonrası ilk kontrolü vardı. Evet bu hafta kolay geçmedi bu hafta yavrumun  sıkıntıları oldu özellikle geceleri yatarken ara ara gelen sancılı ağrılar onu uykusundan edip ağlamasına sebep oldu. 2 gündür ateş olayı aldığı sıvı takviyesi gün geçtikçe fazlalaştığı için kalmadı gibi birşey. Ama geceleri onu rahatsız eden balgam oluşumu varya o beni korkutuyordu korkmam gerekmiyormuş öğrendim.. Biraz zayıfladı rengide solgun aslında hala. Ama genede şükürler olsun öyle böyle bişeyler yiyip içiyor bazen neşesi çok yerinde oluyor bazende boğazım acıyor diye ağlıyor. İşte tüm bunları bugün doktorumuzla paylaştık. Muayenesini yaptı maşallah dedi iyileşme sürecinde.Bademciklerin alındığı bölgede beyazımsı bir tabaka oluşurmuş bunu çoğu insan iltihap zanneder ama aksine bu ağız yapısında oluşan bir kabuktur diye söyledi şuan tam Tarkan'da gördüğüm gibi. Evet yer yer huysuzlukları acısı ağlamaları olması normal dedi çok kolay bir ameliyat değildir ama ilaç ve ağrı kesicilerini zamanında içirmeyi unutma dedi. Balgamda gene iyileşme emarelerinden biriymiş ben böyle düşünmemiştim. Hatta ne güldük. Biz başka şeyler üzerinde konuşurken Tarkan araya girdi ve doktora :
Baygam oyuyor baygam dedi. Doktorumuzda güldü ve ona iyileşiyorsun Tarkan'cım merak etme dedi. Balgam oluşumuda geniz etinin alınmasından ötürü vücudun savunma mekanizmasının bir parçasıymış. Yeme ve içmeyle ilgili yumuşak şeylere geçebilirsin dedi makarna, ekmek içi, yumuşak pilav,  kek v.s gibi.
Antibiyotiği 2 gün daha devam edip keseceğiz. İşte şunun şurasında 1 hafta daha var inşallah şu haftayı da sağ salim kanama olmadan bi atlatabilirsek inşallah daha da iyi olacak yüzünün rengi eski neşesi ağrının ve acının olmadığı günler geri gelecek diye ümit ediyorum.
Bu arada Tarkanın birde civcivi oldu o benim aykadaşım diyor onu besliyor seviyor bi görseniz civciv de onun peşinden ayrılmıyor halası almış. Bir balığı vardı birde civcivi oldu neyseki bizde değil babannesinde ne ses çıkartıyor ama. Neyseki balkonları kapalı ve orada bakabiliyorlar.
Bakalım ilerleyen günler neler getirecek bir dahaki hafta doktor kontrolünde neler konuşacağız.

1 Mayıs 2012 Salı

Sevgili Nurcan'dan Hediyeler

 Bunlar nemi? Bunlar Blogger Anneler'in düzenlemiş olduğu hediyeleşeme etkinliğiyle eşleştiğim telefonda da olsa sesini duyup tanışma fırsatı yakaladığım sevgili Nurcan ve tontiş yanaklı Kuzey'in (ama öyle yanakları çok tatlı tam yemelik:) bana ve Tarkan'a gönderdiği hediyeler. Ameliyat üstü ne mutlu etti bu hediyeler. Gerçi eve kadar dayanamadım resimlerini hemen çektim yani daha henüz Tarkan'ın haberi yok eminimki ilk görüşte şu arabalı anaktarlığa atlıycak acayip seviyor böyle şeyleri.

Hepsi çok emek gerektiren şeyler 
  

 Nurcan'cım Tarkan için boyama kitabı çubuklar göndermiş(görünce çocukluğumu hatırladım ne oynardım fasulye ve çubuklarla)


Bana bu şalı


Bu kitap ayıracını

  

Bu boyun atkısını


 Bu lifi


 Eminim Tarkanın hemen el koyacağı bu keçeden anahtarlığı


Bu sabun keseciklerini göndermiş

 

Teşekkürler Nurcan'cım  hepsi harika şeyler ellerine sağlık.

İnsan böyle şeylerle mutlu oluyor birine hediye verip birinden hediye alınca bunu daha iyi anladım bu etkinlikle.

Bu arada Tarkan bir iyi bir kötü iyileşmeye çalışıyor. Ara ara ateşlenmesi onu bitkin düşürse de ateş ve ağrı kesici şurubunu içince kendine geliyor akşam doktoruyla konuştum birkaç gün daha ateş olabilirmiş birde ilaçlarımıza antibiyotiği de ekledi. Enfeksiyon riskine karşılık. Hatta serum takalım istersen dedi ama yeme ve içmesinin genede iyi olduğunu görünce vazgeçti birkaçgün daha kontrol altında tutalım dedi eğer durumu kötü olursa yatırıp serum bağlatabiliriz ama bunu ben düşünmek dahi istemiyorum.Bu sabah günler sonra ilkkez bir biberon sütünü içti sabah yoğurtlu makarna istemiş yapmışlar güzel yemiş bu arada nerde en yenilmemesi gerekecek şey varsa onuda yemek içmek istiyor. Örneğin ekmek, simit, maden suyu ,portakal gibi. Onu zor bela vazgeçirmeye çalışıyoruz. Dün halasına ağlayarak neden siz bana ekmek veymiyosunuz demiş ne içim acıdı. Ama napalım bir müddet daha böyle işte. Umarım herşey iyi olur.